Znikające zabytki – gra miejska w trakcie Nocy Muzeów 2019

Posted by
Organizator: Departament GierWiek: 0 - 100 Inne, Kryminalna, Muzealna, Turystyczna

Weź udział w detektywistycznej grze miejskiej dziejącej się w trakcie jednej wyjątkowej nocy. Towarzysz Antoniemu Zawackiemu w jego poszukiwaniach i razem z nim poznaj tajemnice, które łódzkie muzea skrywają przed światem!

“Chłodny wiosenny poranek, za oknem silny wiatr rozwiewa stosy niezgrabionych od jesieni liści. Antoni Zawacki wygląda przez okno sącząc łyk za łykiem gorącą herbatę. Takie chwile jak ta sprawiały, że ulegał wspomnieniom z dzieciństwa. Wtem, niczym grom z jasnego nieba, z transu wyrwał go dźwięk dzwoniącego telefonu.

„Doktorze Zawacki jest Pan pilnie potrzebny w Muzeum Miasta Łodzi. Stało się coś niebywałego! Więcej szczegółów dowie się Pan na miejscu.”

Kiedy Antoni dotarł na miejsce jego oczom ukazała się pusta muzealna gablota, zaś w miejscu, którym powinien się znajdować eksponat, widniała kartka z narysowanym uśmiechem i czarnym odciskiem kciuka. W tym momencie wiedział już z czym ma do czynienia. To docent Wacław Oczko, czarna owca polskiego muzealnictwa, postanowił przetrzebić zbiory łódzkich instytucji muzealnych. Doktorowi Zawadzkiemu nie pozostało nic innego jak ruszenie w pościg za niesławnym kolegą, próba przeszkodzenia jego zamiarom i zgromadzenie dowodów mogących pomóc w jego pochwyceniu.”

Start: 18 maja, godzina 20.00, Muzeum Miasta Łodzi/Pałac Poznańskiego

Obowiązują zapisy do gry. Formularz zapisowy https://topografie.typeform.com/to/DSu20f
Ilość miejsc jest ograniczona.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi