Szalom (Asz) z miasta róż – mobilna gra miejska

Organizator: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w KutnieWiek: 0 - 100 Inne, Kryminalna, Rocznicowa, Turystyczna

PREMIERA GRY!

„Szalom (Asz) z miasta róż”

startujemy 3 października 2019 r., o godz. 10.00

Kilka słów o grze:

Działając na zlecenie wybitnego pisarza Szaloma Asza, po upływie dokładnie 90 lat od Jego ostatniej nieoficjalnej wizyty w Kutnie, informujemy, iż 3 września 1929 roku nasz klient złożył w kancelarii notarialnej zapieczętowaną kopertę.

Treść pozostawionych przez Szaloma Asza dokumentów ma zostać przekazana każdemu, kto zechce odkryć jego tajemnicę. Ten, kto zdoła odczytać zawarte tam wskazówki, dotrze do pozostawionego przez naszego klienta cennego depozytu …

Wolą Szaloma Asza było, by jego dziedzictwo trafiło do osób, którym bliska jest historia Kutna i wzajemne przenikaniem się kultury polskiej i żydowskiej.

Otwarcie koperty nastąpi dokładnie 3 października o godzinie 10.00 przed budynkiem Biblioteki w Kutnie (ul. Wojska Polskiego 5).

Regulamin gry dostępny na stronie www.bibliokutno.pl

Sponsorem nagród jest pizzeria Da Grasso w Kutnie.