Stary Żarów 4 – Rowerowa gra miejska

Organizator: Fundacja Inicjatywa BWiek: 0 - 100 Inne, Sportowa, Turystyczna

Fundacja Inicjatywa B, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl oraz Stowarzyszenie Rowerowy Żarów zapraszają do uczestnictwa w czwartej żarowskiej rozgrywce rowerowej:

Stary Żarów 4 – Rowerowa gra miejska

Start: Plac k/ Nefryt – 16:00
Meta: Kalno k/ boiska – 18:00
Data: 31 sierpnia – 16:00
Czas trwania: 16:00-21:00

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Tego jeszcze nie było! Wychodzimy poza granice administracyjne Żarowa i angażujemy w projekt wioski naszej gminy. Organizując rowerową grę miejską, chcemy przybliżyć wybrane obiekty naszego regionu, które pod wpływem czasu, zmieniły swój wygląd lub całkowicie zostały usunięte nie tylko z przestrzeni miejskiej, ale może z waszej pamięci?

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Celem czwartej, rowerowej gry miejskiej, jest zapoznanie uczestników wydarzenia z lokalną historią Miasta i Gminy Żarów oraz aktywizacja istniejących grup rowerowych, lokalnych organizacji pozarządowych oraz sołectw wiejskich, za pomocą dynamicznej gry zespołowej, która zapewni dobrą zabawę, przyjazną rywalizację oraz integrację pasjonatów dwóch kółek…

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Zasady gry są bardzo jasne. Uczestnicy wydarzenia poruszają się wyłącznie na własnych rowerach lub pieszo zgodnie z zasadami ruchu drogowego oraz wskazówkami przekazanymi przez organizatora. Mapa (przestrzeń, pole gry) oraz karta zadań, będą rozdane rowerzystom przed rozpoczęciem gry w miejscu organizacyjnym (na placu k/ Nefrytu). Niniejsze zagadki historyczne, wykonywane będą indywidualnie lub zbiorowo przez uczestników, ale o tym więcej mówi regulamin gry, który publikujemy na: http://inicjatywab.pl/wp-content/uploads/2019/07/Regulamin-rowerowej-gry-miejskiej-Stary-Żarów-4.pdf

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Rozstrzygnięcie gry: uczestnicy alleycata: Stary Żarów 4 – Rowerowa gra miejska, muszą zdać kartę zadaniową organizatorowi na mecie w ciągu 180 minut od rozpoczęcia gry. Karta zadaniowa musi zawierać potwierdzenia z odwiedzonych baz, zdobyte punkty, oraz inne „załączniki” zdobyte w ciągu rywalizacji. Ogłoszenie wyników nastąpi niedługo po dotarciu na metę (meta znajduje się na placu k/ boiska w Kalnie) ostatniego gracza-ostatnich rowerzystów!

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Wydarzenie jest bezpłatne! Liczba miejsc ograniczona (60 graczy-nie grup) – Decyduje kolejność zgłoszeń, które należy wysyłać na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W treści wiadomości proszę podać: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu oraz nazwę grupy. Po wysłaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia szczegółów np. rozmiaru kamizelek, informacji dodatkowych itp. W przypadku graczy niepełnoletnich wymagana jest zgoda od opiekunów prawnych.

Zgłoszenia przyjmujemy od osób indywidualnych oraz od grup zorganizowanych, których skład nie przekracza 5 osób. Więcej informacji w regulaminie gry rowerowej, który można przeczytać przed rozgrywką na: http://inicjatywab.pl/wp-content/uploads/2019/07/Regulamin-rowerowej-gry-miejskiej-Stary-Żarów-4.pdf

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Każdy grupa-uczestnik indywidualny Stary Żarów 4 – Rowerowa gra miejska, otrzyma unikatowy pakiet startowy oraz manifest gry – scenariusz rozgrywki. Dla każdego uczestnika przewidujemy nagrody niespodzianki. Dla pierwszych trzech laureatów-grup przewidziane są nagrody główne: bony do sklepów rowerowych oraz ponad 100-letnia pocztówka z Gminy Żarów, a to wszystko o wartości ponad 1500,00 zł! Nagrody zostały ufundowane przez: Fundacja Inicjatywa B, Rowerowy Żarów. oraz Urząd Miejski w Żarowie. Szczegóły będą publikowane w tym wydarzeniu!

Podczas wydarzenia, na mecie wydarzenia: Stary Żarów 4 – Rowerowa gra miejska, zostanie przeprowadzony konkurs na najbardziej widowiskowy strój rowerzysty z lat 30-40-tych XX wieku. Drogi graczu Starego Żarowa, przebierz się na potrzebę wydarzenia; załóż kaszkiet, kapelusz, przywdziej kamizelkę po dziadku, wyczyść lakierki – wsiądź na swoją „kozę” i zjaw się na STARCIE gry rowerowej! Najfajniejsze stroje nagrodzimy po zakończeniu gry rowerowej w Kalnie!

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Organizatorzy: Fundacja Inicjatywa B, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl oraz Rowerowy Żarów. Wsparcie programowe: Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kalinów” w Kalnie oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach. Druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE. Projekt dofinansowano przez: Narodowy Instytut Dziedzictwa w programie Wspólnie dla dziedzictwa.