Archiwalna

Tropami solidarności

Autor:
Organizator: Hufiec Harcerzy na Podbeskidziu im. Armii KrajowejWiek: 0 - 100 Inne, Rocznicowa

Gra miejska zorganizowana przez Solidarność i harcerzy ZHR. Uczestnicy zostaną wcieleni w członków Solidarności za czasów lat 80′. Serdecznie zapraszamy wszystkich licealistów, gimnazjalistów oraz starszych.

Zapraszamy na grę miejską poświęconą burzliwej historii podbeskidzkiej “Solidarności”

Impreza odbędzie się w sobotę, 15 grudnia 2018 roku w godzinach 14:00 – 18:00 i zaczyna się przy katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Będzie łączyła w sobie elementy fabularnej gry terenowej oraz biegu na orientację.

Zadaniem uczestników będzie wcielenie się w działaczy “Solidarności”, sprostanie wyzwaniom czasów PRL-u i stanu wojennego (m.in. organizacja demonstracji związkowej, druk i kolportaż podziemnych biuletynów solidarnościowych, sprostanie przesłuchaniu przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa oraz wiele innych). W trakcie gry spotkają się też z prawdziwymi uczestnikami tamtych wydarzeń – organizatorami strajków, podziemnymi drukarzami i kolporterami, uczestnikami nielegalnych demonstracji.

Aby wziąć udział w grze miejskiej TROPAMI “SOLIDARNOŚCI” wymagany jest zespół złożony z trzech lub czterech osób w wieku 16-21 lat, które lubią rywalizować i nie obawiają się poddać sprawdzianowi swoich umiejętności czytania mapy, rozwiązywania zagadek i szyfrów oraz wyszukiwania informacji. Zespół należy zgłosić do 10 grudnia 2018 r. wypełniając formularz dostępny na facebooku, zamieszczonym na Wydarzeniu “Gra miejska “Solidarność” ” https://www.facebook.com/events/208447373403797 lub na stronie internetowej www.bbzhr.pl.

Uwaga: ilość grup jest ograniczona i o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Naszymi celami są:

– Promocja i popularyzacja historii “Solidarności” na Podbeskidziu.
– Upowszechnianie idei żywych lekcji historii oraz spotkań ze świadkami historii.
– Zaznajomienie młodzieży z historią ich regionu i ludzi, którzy w nim żyją.
– Propagowanie i nauka właściwych postaw obywatelskich, patriotycznych i społecznych.
– Promocja aktywnego spędzania wolnego czasu.

https://drive.google.com/file/d/1cKsEbBjLkbX5qoG27S9BAqCU94MHLnqL/view?fbclid=IwAR3zPpuEY6RcxiS57ljhcQ2DHxsj26c7gQv9IdKtZgBpHHGIk9tRROipuO0

Zgłoś nadużycie

Opublikuj komentarz

Pola oznaczone * są wymagane.

Treść komentarza jest wymagana.

Twój nick jest wymagany.