Rodzinna gra miejska „Alfabet Lodzermenscha”| 596.Urodziny Łodzi

Organizator: Muzeum Miasta ŁodziWiek: 0 - 100 Inne, Muzealna, Rocznicowa, Turystyczna

Jeszcze stosunkowo niedawno większość mieszkańców Łodzi stanowili pracownicy włókienniczych fabryk oraz zakładów rzemieślniczych, a słownictwo związane z ich miejscami pracy wypełniało uliczne i domowe rozmowy. Dziś jednak rzadko można usłyszeć te charakterystyczne nazwy czy terminy.

Podczas gry miejskiej przygotowanej przez Muzeum Miasta Łodzi z okazji obchodów Urodzin Łodzi, uczestnicy będą mieć szansę odkrycia na nowo zapomnianych określeń i poznania historii łódzkiego przemysłu oraz ludzi, którzy go tworzyli.

Zapraszamy do Pałacu Izraela Poznańskiego w dniach 26-28 lipca 2019 w godzinach otwarcia Muzeum (12:00-18:00). Goście otrzymają indywidualne karty, które będą wypełniać, rozwiązując zagadki. Startować w questingu można w grupach lub indywidualnie.

26, 27, 28 lipca (piątek, sobota, niedziela), godz. 12:0-18:00
Rodzinna gra miejska „Alfabet Lodzermenscha” – Urodziny Łodzi
Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl
Bilety: 1 zł / os. (bilet ulgowy), 3 zł / os. (bilet normalny)

Wydarzenia są realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.