Archiwalna

Przypieczętuj Niepodległość

Autor:
Organizator: Muzeum Uniwersytetu WarszawskiegoWiek: 0 - 100 Muzealna

Nie zwlekaj! Weź udział w uniwersyteckiej GRZE MIEJSKIEJ „Przypieczętuj niepodległość” z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa!
Rozwiązuj zagadki – poznaj historię uczelni – zdobądź odciski XIX-wiecznych pieczęci w indeksie!

Przywrócenie uczelni polskiego charakteru w 1915 r. było ważnym krokiem na drodze do niepodległości, czego symbolem stało się umieszczenie uniwersyteckiego godła na bramie prowadzącej na kampus. Godło UW – wzorowane na Orle Białym – jest głównym motywem gry, dzięki której uczestnicy poznają ciągłość dziejów uczelni i jej wkład w myśl niepodległościową. Gracze – przystępujący do gry indywidualnie bądź w niewielkich grupach – otrzymają karty zadań w formie specjalnych indeksów. Odwiedzając siedem punktów rozmieszczonych na terenie UW, będą musieli wykonać różne zadania – wykazać się spostrzegawczością, inwencją i poczuciem humoru. Zaliczenie każdego punktu zostanie potwierdzone uzyskaniem pieczęci. Uczestnicy z pomocą animatora wykonają odcisk przy użyciu replik historycznych tłoków pieczętnych ze zbiorów Muzeum UW, dobranych tak, by pokazać różne wzory uniwersyteckiego orła na przestrzeni dziejów. Ostatni punkt gry zlokalizowany będzie w Muzeum UW, które uczestnicy gry będą mogli zwiedzić po wykonaniu wszystkich zadań.

start: Brama Główna UW
14.09.2019, między godz. 10.00 a 14.00
udział bezpłatny

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Zgłoś nadużycie

Opublikuj komentarz

Pola oznaczone * są wymagane.

Treść komentarza jest wymagana.

Twój nick jest wymagany.