Archiwalna

Poszukiwanie Pani Wiosny – rodzinna leśna gra terenowa

Posted by
Organizator: Pracownia Edukacji Żywej i Szkoła Demokratyczna w TychachWiek: 0 - 100 Inne, Sportowa, Turystyczna

Rodzinna Gra Terenowa „Poszukiwanie Pani Wiosny – Leśnej Dziewanny”!

Wiosna coraz odważniej zagląda zza uchylonych drzwi. Zapraszamy serdecznie dzieci z rodzinami na jej powitanie wspólnie z Pracownią Edukacji Żywej i Szkołą Dziką! Będzie to zarazem powitanie Leśnej Dziewanny – Pani Wiosny jak i pożegnanie Marzanny – Pani Zimy. Te postacie rodem ze słowiańskiej starożytności na powrót zawitały na nasze pola, łąki i do lasów. Jakie sekrety odsłonią nam w tym roku – dowiecie się już wkrótce, podczas leśnej, rodzinnej gry terenowej. Będzie dużo okazji do odczuwania lasu wszystkimi zmysłami, zabawy i poznawania przyrody!
Wydarzenie będzie też okazją do poznania Wolnej Szkoły Dzikiej i rozmów o edukacji wolnościowej, demokratycznej. Na terenie szkoły w tym czasie odbędzie się wystawa zdjęć EarthKam, obserwacje Słońca z Panem Tomaszem, zajęcia jogi i plastyczne.

KIEDY: niedziela 17 marca, godz. 11.00-15.00 (przejście trasy dla jednej rodziny zajmie około 1-1,5h).

DLA KOGO: zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat. Oczywiście młodsze i starsze rodzeństwo również jest mile widziane!

GDZIE: Tychy, las w pobliżu Szkoły Dzikiej – szkoły demokratycznej w Tychach. Miejsce zbiórki – Szkoła Dzika (ul. Jaroszowicka 100).

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ: rodziny zainteresowane wizytą w lesie prosimy o przysłanie maila na adres szkoladzika@gmail.com z tytułem „gra terenowa”. W mailu prosimy o podanie wieku dziecka/dzieci (również towarzyszącego młodszego i starszego rodzeństwa!) oraz numer telefonu. W informacji zwrotnej otrzymacie Państwo dokładną godzinę, o której możecie rozpocząć leśną przygodę. Nie chcemy, żebyście musieli oczekiwać na swoją kolej rozpoczęcia poszukiwań – dlatego będziemy Państwa umawiać na konkretną godzinę (co 20 min.). Oczywiście i przedtem i potem zapraszamy do skorzystania z atrakcji w Szkole Dzikiej! Ilość uczestników gry jest ograniczona 🙂

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ: Przede wszystkim – ubrać się odpowiednio do pogody i do leśnych warunków (jest duże prawdopodobieństwo, że będziecie schodzić ze ścieżki!). Przyda się ciepła herbata w termosie.

ODPŁATNOŚĆ: 30 zł od dziecka, w przypadku rodzeństwa po 25 zł od dziecka. Rodzeństwo do 2 lat oraz opiekunowie nieodpłatnie. Wpłat prosimy dokonywać na konto: Bank BGŻ PNP Paribas 10 1600 1462 1025 2606 1000 0001 (w tytule – gra terenowa).

Zgłoś nadużycie

Leave a Reply

Pola oznaczone * są wymagane.

Treść komentarza jest wymagana.

Twój nick jest wymagany.