Pociąg do Niepodległości – gra terenowa z historią w tle

Organizator: Stacja Kultura - Biblioteka RumiaWiek: 0 - 100 Historyczna, Inne, Kryminalna, Turystyczna

📢Pociąg do Niepodległości 🚂 – kryminalna gra terenowa z historią w tle
🗓️ Gra będzie dostępna w dniach ➡️ 12.11-16.11 w godzinach otwarcia Stacji🚂Kultura.

Wydarzenie w ramach projektu „100 tras edukacyjnych pomostem współpracy regionalnej. Koalicje dla Niepodległej”, realizowanego przez Fundację Wspierającą Prawidłowy Rozwój Dzieci i Młodzieży – „Rośnij Zdrowo.” Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”

📢Przedstawiamy miejską grę detektywistyczną, osadzoną w konkretnym momencie historycznym – przejmowaniu Pomorza przez polskie wojsko w styczniu-lutym 1920 roku.

👩‍👦‍👦 Grać można zarówno pojedynczo, jak i grupą, wspólnie usiłując rozwikłać zagadkę. Jedynym wymaganym przedmiotem jest 📱 smartfon z zainstalowaną aplikacją Action Track oraz lokalizacją GPS.

„Jest 9 lutego 1920 roku… Jutro w Pucku odbędą się symboliczne zaślubiny Polski z morzem. Ale w Rumi też się dzieje! Koleją oraz pieszo i konno, przez Rumię przejeżdżają kolejne oddziały Błękitnej Armii, kierując się do Wejherowa i Pucka. W Rumi zakwaterował się sztab 11. Dywizji Piechoty. Przy peronie zatrzymał się wojskowy pociąg, którym podróżuje sam generał Haller.
Jesteś oficerem Żandarmerii, czyli policji wojskowej, w 11. Dywizji Piechoty, której posterunek znajduje się na dworcu w Rumi. Nagle… Alarm! Z peronu dobiegają wołania i komendy. Wydarzyło się coś niepokojącego!”

Okazało się, iż z wojskowego pociągu zniknęły tajne dokumenty Generała. Kto, dlaczego i kiedy wykradł te dokumenty?
Twoim zadaniem będzie rozwikłanie zagadki oraz złapanie szpiega, któremu udało się wniknąć w najbliższe otoczenie gen. Hallera. Są trzy osoby podejrzane, a dzięki uzyskanym wskazówkom trzeba ustalić motyw sprawcy oraz poszlaki wskazujące na jego winę, a w końcu – dokonać aresztowania.
Gra odbywa się w ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Osadzona została w konkretnym momencie historycznym – przejmowania Pomorza przez polskie wojsko w styczniu-lutym 1920 roku. Zadania umieszczone zostały na rumskich ulicach, nazwanych po postaciach, związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przy okazji gry, poznać można ciekawostki historyczne związane z miastem i z postaciami historycznymi.
Grać można zarówno pojedynczo jak i w grupach max. 2-osobowych.
Żeby zagrać, wystarczy ściągnąć darmową aplikację Action Track na swój smartfon i włączyć w nim lokalizację.