Nosework – gra terenowa: Wielkie poszukiwania pierników!

Organizator: Co pies na to?Wiek: 0 - 100 Przygodowa

Czas na drugą edycję naszej noseworkowej gry terenowej!

Wiedzieliście co dzieje się z piernikowymi ludzikami, których Święty Mikołaj nie zje w Wigilię? Ożywają, uciekają i ukrywają się w różnych częściach miasta! Legenda głosi, że w styczniu szukają miejsc, w których nadal mogą czuć świąteczny klimat. Chowają się przed ludźmi (i psami) i podkradają słodycze zostawione bez opieki. 😱

Mamy potwierdzoną informację, że warszawski gang pierniczków będzie ponownie grasował na Starym Mieście! Dlatego zapraszamy Was na wielkie poszukiwanie pierniczkowych ludzików oraz ukradzionych przez nie słodyczy, a że pierniczki pachną cynamonem to koniecznie weźcie swoje psy do pomocy!

Pssst! Dzieci też mogą być pomocne przy wyszukiwaniu słodyczy. 😉

➡️ Zasady gry terenowej CoPsa:
Na mapie zostaną zaznaczone miejsca, w których odnotowano obecność pierniczkowych ludzików, czyli tego gdzie ukryłyśmy próbki zapachowe (wystarczy znajomość jednego zapachu – cynamonu). Zespoły biorące udział w grze terenowej otrzymają wskazówki dotyczące tego, gdzie znajdują się ringi do przeszukania, do których będą musieli dotrzeć samodzielnie. Na każdym z nich zostaną ukryte próbki – ilość zostanie określona dla każdego miejsca indywidualnie. Im więcej pierniczkowych ludzików odnajdzie zespół, tym większa szansa na nagrodę! Gra terenowa będzie trwała 90 min.

➡️ Plan poszukiwań:
STYCZEŃ 2023
▪️ Termin: 8 stycznia 2023
▪️ 8:30 – zbiórka, krótkie wprowadzenie przed grą terenową, zapoznanie zespołów z rozmieszczeniem kilkudziesięciu ringów;
▪️ 8:45 – rozpoczęcie poszukiwań;
▪️ 10:15 – 10:30 – zakończenie poszukiwań – zbiórka w określonym miejscu;

DODATKOWY TERMIN: GRUDZIEŃ 2022
▪️ Termin: 30 grudnia 2022
▪️ 8:45 – rozpoczęcie poszukiwań;
▪️ 10:15 – 10:30 – zakończenie poszukiwań – zbiórka w określonym miejscu;

Trzy najlepsze zespoły, które zbiorą najwięcej drewnianych ludzików otrzymają nagrody specjalne!

➡️ Co zabrać ze sobą?
▪️ KONIECZNIE! Naładowany telefon z dostępem do map Google’a;
▪️ Ciepłe ubrania i buty (trochę pochodzimy!);
▪️ Wodę, przysmaki dla psów;
▪️ Smycz (pracujemy wyłącznie na smyczy ze względu na obszar pełen rozproszeń miejskich)

➡️ Zapisy:
Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: szkola@copiesnato.pl
▪️ Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!
▪️ Koszt: 150,00 zł
▪️ W mailu zgłoszeniowym prosimy o podanie informacji:
– imię i nazwisko uczestnika;
– telefon kontaktowy;
– imię psa, rasa, wiek;
W zajęciach nie mogą uczestniczyć psy agresywne wobec innych psów i/lub ludzi oraz w cieczce.

Grę terenową poprowadzą Katarzyna Migdał oraz Agnieszka Kossakowska – instruktorki i zawodniczki nosework.

▪️ DODATKOWE INFORMACJE:
Katarzyna Migdał