Archiwalna

„Jakie tajemnice kryją Myślenice“

Posted by
Organizator: Szkoły Osińskich w Myślenicach i IDEAtreeWiek: 0 - 100 Inne, Turystyczna

Wyobraź sobie, że Twoja miejscowość staje się planszą gry. Gra ma swój scenariusz i zasady. Na ulicach, skwerach, przystankach, boisku szkolnym i w wielu innych miejscach czekają na graczy niespodzianki i zadania do wykonania. Tak oto w wielkim skrócie można opisać co to jest gra miejska i na czym polega, bowiem łączy ona w sobie nie tylko przyjemność odkrywania przestrzeni miasta, rozwiązywania zagadek czy odkrywania tajemnic. To także wyśmienita forma aktywnego wypoczynku w gronie rodziny i znajomych. W Myślenicach taki pomysł sprawdził się już dwa razy. Z pewnością trzecia edycja gry także będzie udana!

Gra miejska „Jakie tajemnice kryją Myślenice“ to piesza gra terenowa organizowana przez Szkołę Państwa Teresy i Andrzeja Osińskich w Myślenicach. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, pan Jarosław Szlachetka. Zapisać może się każdy poprzez formularz na stronie internetowej szkoły lub bezpośrednio w dniu zawodów. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, nie trzeba przystąpić do gry z zebraną wcześniej drużyną, ponieważ grupa uczestników może utworzyć się tuż przed startem, podczas rejestracji. Założeniem organizatora jest jedynie, iż drużyny mogą liczyć od 2 do 6 osób, a w każdej z nich musi być co najmniej jedna osoba pełnoletnia. Drużyny tworzą zarówno rodzice z dziećmi, jak i grupy znajomych. Po zarejestrowaniu drużyn, każda grupa wylosuje numerek informujący o kolejności wystartowania. Grupy wypuszczane są co 2 minuty, a każda z nich otrzymuje kopertę, w której umieszczona została mapa miasta wraz z zaznaczonym obszarem, po którym będą się poruszali gracze oraz karta z zadaniami do rozwiązania w poszczególnych punktach kontrolnych wskazanych w poleceniach. Wszyscy gracze muszą pokonać tę samą trasę i rozwiązać jednakowe zagadki. Drużyny będą mieć do pokonania dystans ok. 4,5km.

Aby przystąpić do gry, nie trzeba posiadać dodatkowej wiedzy na temat historii miasta i zabytków, ponieważ odpowiedzi do zadań zlokalizowane są w poszczególnych punktach trasy, do których po kolei trzeba dotrzeć. Meta będzie w budynku Prywatnej Szkoły Państwa Osińskich, gdzie dla wszystkich uczestników przygotowany zostanie smaczny poczęstunek. Każdy z graczy otrzyma dyplom za uczestnictwo, zaś dla najlepszych drużyn przewidziane zostały atrakcyjne nagrody, między innymi w postaci bonów na wypożyczenie gokartów na Zarabiu, bonów do restauracji Młynek, bonów na lody w lodziarni Milano, oraz licznych nagród rzeczowych. Wśród naszych sponsorów są: Lody Milano, Bajer Sport, Studio Tańca „R”, Restauracja Młynek, Studio Graficzne – Ideatree.

Zapraszamy do przesłania zgłoszenia do gry miejskiej: zapisać może się każdy poprzez formularz na stronie internetowej szkoły lub bezpośrednio w dniu zawodów ( w razie wolnych miejsc). Drużyny mogą liczyć od 2 do 6 osób, a w każdej z nich musi być co najmniej jedna osoba pełnoletnia. Drużyny mogą tworzyć zarówno rodzice z dziećmi, jak i grupy znajomych.

Zgłoś nadużycie

Leave a Reply

Pola oznaczone * są wymagane.

Treść komentarza jest wymagana.

Twój nick jest wymagany.