Archiwalna

Integracyjna gra terenowa. Łamiemy bariery i uruchamiamy dzieci

Autor:
Organizator: Fizjotriterapia. Follow your dreamsWiek: 0 - 100 Inne, Sportowa, Turystyczna

apraszamy Was na Integracyjną, leśną grę terenową. Łamiemy barier i uruchamiamy dzieciaki.

Gra kierowana jest do dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych.
W zabawie udział wezmą 3 ośmioosobowe grupy dzieciaków. Grupa składać się będzie z min. 4 dzieci z niepełnosprawnościami.

Spotkamy się 14 września o godzinie 9:30 w Lesie Osobowickim.
Po przywitaniu zawodników, podziale na 3 ośmioosobowe grupy, przydzieleniu opiekunów i omówieniu zasad zabawy z mapką w dłoniach wyruszymy w głąb lasu 🙂

Każda z grup podąży inną trasą ale wszystkie na swej drodze spotkają 3 punkty kontrolne z zadaniami do wykonania.

Zadanie nr 1
Łucznictwo
Po obejrzeniu profesjonalnego pokazu łuczniczego przeprowadzonego przez Łucznika dzieci zostaną przeszkolone w zakresie posługiwania się łukiem i spróbują swoich sił w strzale do tarczy.

Zadanie nr 2
Warsztaty „ZPT”
Na zajęciach praktyczno-technicznych dzieci zbudują i udekorują karmniki dla ptaków.

Zadanie nr 3
Zawody sprawnościowe
Pod okiem organizatora lokalnych zawodów biegowych dzieci pokonają kilkusetmetrowy odcinek z różnymi przeszkodami na trasie.

Po zaliczeniu każdego z zadań dzieci otrzymają nagrody, które pomogą im uporać się z ostatnim zadaniem (łopatki, grabki, konewki, rękawiczki). Na końcu swojej drogi wszyscy spotkamy się z Leśniczym, który opowie nam o historii naszego lasu, jego roślinności, zwierzętach, zasadach zachowania się w lesie i dbania o przyrodę. Spotkanie zakończy się posadzeniem przez każdego uczestnika sadzonki roślin leśnych.

Ostatnim punktem eventu będzie wspólne ognisko podczas, którego piec będziemy kiełbaski i spożywać pyszne sałatki, które przygotują nasi rodzice i opiekunowie podczas naszej nieobecności 🙂
Następnie dzieci zaprezentują wykonane karmniki i zawieszą je na drzewach.
Podczas ogniska podsumujemy naszą zabawę, a dzieci podzielą się swoimi wrażeniami, uwzględniając to czego się nauczyły, co sprawiało im największą trudność a co radość. Dzieci przy współudziale rodziców wykonają plakaty pt. Razem jesteśmy w pełni sprawni, na których przedstawią przeżyte w tym dniu przygody 🙂

Będzie nam niezmiernie miło jeśli zechcecie spędzić ten dzień z nami 🙂

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy udostępniony w wydarzeniu i na stronie FB Fizjotriterapia. Follow your dreams. Zapisy do dnia 11.08.2019.
O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku zgłoszenia większej ilości chętnych niż liczba miejsc zostanie utworzona lista rezerwowa. O zakwalifikowaniu się do projektu zostaną Państwo poinformowani drogą mailową.

Zgłoś nadużycie

Opublikuj komentarz

Pola oznaczone * są wymagane.

Treść komentarza jest wymagana.

Twój nick jest wymagany.