Archiwalna

Historyczna gra miejska „Jak Landsberg stał się Gorzowem … ”

Posted by
Organizator: Delegatura IPN w Gorzowie Wlkp.Wiek: 12 - 15 Inne, Rocznicowa

Oddział IPN w Szczecinie – Delegatura w Gorzowie Wlkp., Akademia im. Jakuba z Paradyża, Archiwum Państwowe w Gorzowie Wlkp., Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny zapraszają uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz ostatnich klas gimnazjum do wzięcia udziału w Historycznej Grze Miejskiej „Jak Landsberg stał się Gorzowem … ”

Za rok będziemy obchodzić 75. rocznicę przybycia grupy polskich pionierów do okupowanego przez Armię Czerwoną Landsberga. Ten przełomowy w dziejach miasta fakt, stał się początkiem ogromnych zmian, trwających po dzień dzisiejszy. Nie powinniśmy jednak zapominać o ludziach którzy je zapoczątkowali i którzy słusznie nazywani są pionierami – bo przyjechali w nieznane, pokonując ogromne trudności by Landsberg stał się Gorzowem Wielkopolskim.
Dlatego, jeszcze przed tą ważną rocznicą, by zainteresować młodych ludzi historią tamtych dni, proponujemy udział w nietypowej lekcji historii jaką jest Historyczna Gra Miejska.

Zgłoś nadużycie

Leave a Reply

Pola oznaczone * są wymagane.

Treść komentarza jest wymagana.

Twój nick jest wymagany.