Gra miejska z okazji 100 rocznicy powrotu Zbąszynia do Macierzy

Organizator: Zbąszyńskie Centrum KulturyWiek: 0 - 100 Historyczna

Historia Zbąszynia sięga X wieku. Wcześniej był tu średniowieczny gród, będący siedzibą kasztelanii istniejącej do końca XIV wieku. Najstarsza wzmianka o Zbąszyniu pochodzi z 1231 roku. 17 stycznia 1920 roku nastąpiło ważne wydarzenie, którym był powrót Zbąszynia w granice państwa polskiego. Polacy objęli miasto na mocy Traktatu Wersalskiego. Spacerując po mieście możecie zdobyć lub poszerzyć wiedzę dotyczącą historii Zbąszynia.
Przed Wami 10 miejsc, które ważne są ze względu na swoją historię, jak i wydarzenia. W każdym z nich otrzymacie pieczątkę, która potwierdzi, że dotarliście do właściwego miejsca. W grze może wziąć udział każdy, kto chce lepiej poznać fakty z historii miasta, odkryć jego dzieje i przeszłość.

Punkty:
1. Dworzec kolejowy – kasa biletowa
2. Biblioteka Publiczna
3. Filharmonia Folkloru Polskiego
4. Ośrodek Pomocy Społecznej
5. Kościół pw. NMPW – zakrystia
6. Rynek – kiosk
7. Rynek – kiosk
8. Urząd miejski
9. Sklep mięsny „Słomiński”
10. Hotel Senator

Broszurki do gry wraz z mapkami można odebrać w: Urzędzie Miejskim, Bibliotece Publicznej, Szkole Podstawowej oraz Zbąszyńskim Centrum Kultury.
Grę można rozpocząć już dziś. Przeznaczona jest do osób w każdym wieku, indywidualnie lub grupowo (rodzinnie). Koniec gry nastąpi 19 stycznia 2020 roku, w Zbąszyńskim Centrum Kultury. Tu dostępna będzie ostatnia pieczątka. Dla 10 uczestników gry, zostaną wylosowane nagrody. Ogłoszenie wynków nastąpi 19 stycznia podczas uroczystych obchodów 100. rocznicy przyłączenia Zbąszynia do Macierzy.

Gra z okazji 100 rocznicy przyłączenia Zbąszynia do Macierzy to ciekawa alternatywa do poznania historii miasta.

Życzymy powodzenia!