Archiwalna

FamilijnySzpil – gra miejska dla całej rodziny

Autor:
Organizator: Bartosz DudzikWiek: 0 - 100 Inne, Sportowa, Turystyczna

#FamilijnySzpil to gra terenowa, podczas której członkowie drużyn składających się z 2 do 5 członków i złożonych z przedstawicieli co najmniej dwóch pokoleń (ojciec+syn, babcia+wnuczek itd.) będą musieli wykonać zadania na 12 przygotowanych stacjach.

Stacje zostaną podzielone na 3 strefy: wiedzy, artystyczną i sportową. Do wykonania będą zadania:

I. Część artystyczna (Park Rzęsa) zadania:

1. Malowanie buziek – wszyscy członkowie drużyny muszą sobie pomalować wzajemnie buźki (wzory dowolne). (5pkt + 5pkt bonusowych za zrobienie zdjęcia i wrzucenie na media społecznościowe z #FamilijnySzpil)
2. Czarna skrzynka – jeden członek drużyny musi włożyć rękę do skrzynki i odgadnąć jaki przedmiot tam się znajduje. (5pkt)
3. Kalambury – jeden z członków drużyny losuje hasło związane z historią Siemianowic Śląskich i musi pokazać je reszcie członków, bez mówienia, w taki sposób by ci odgadli hasło. (5pkt + 5pkt bonusowych za nakręcenie filmiku z zadania i wrzucenie na media społecznościowe z #FamilijnySzpil)
4. Połączenie kropek w obrazek – każdy członek drużyny losuje jeden obrazek i musi połączyć kropki, które utworzą obrazek. (5pkt)

II. Część sportowa (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „PSZCZELNIK”) zadania:

1. Bramka – każdy z członków drużyny odda jeden strzał piłką nożną do otworów w bramce. Każdy otwór będzie miał przyporządkowaną liczbę punktów do zdobycia przy trafieniu. Punkty zostaną przyznane w zależności od łącznego wyniku drużyny. (5pkt)
2. Angry Birds – każdy członek drużyny będzie musiał oddać strzał z dużej procy do ustawionej wieży. Punkty zostaną przyznane za strącenie zielonych świnek. (5pkt)
3. Minigolf – zaliczenie wszystkich dołków podczas gry w minigolfa. Członkowie drużyny będą się zmieniać po każdym zaliczonym dołku. Każdy z członków drużyny musi zaliczyć przynajmniej jeden dołek. Punkty zostaną przyznane w zależności od łącznego czasu w jakim drużyna zaliczy zadanie. (5pkt)
4. Łuk – każdy członek drużyny będzie musiał oddać strzał z łuku do tarczy. Punkty zostaną przyznane w zależności od łącznego wyniku drużyny. (5pkt)

III. Część wiedzy (Park Miejski obok Pałacu Donnersmarcków) zadania:

1. Part pytań – członkowie drużyny będą musieli odnaleźć 5 z 20 pytań ukrytych na terenie parku i na nie odpowiedzieć. (5pkt)
2. Rozpoznawanie zdjęć – członkowie drużyny będą musieli odgadnąć 5 z 10 miejsc przedstawionych na starych zdjęciach Siemianowic Śląskich. (5pkt)
3. Film „Co ci się podoba w Siemianowicach Śląskich?” – drużyna będzie musiała nakręcić krótki film telefonem, na którym jeden lub wszyscy członkowie drużyny opowiedzą co im się najbardziej podoba w Siemianowicach Śląskich. (5pkt)
4. „Opowiedz o Siemianowicach” – członkowie drużyny będą musieli zapisać na kartce anegdotę związaną z Siemianowicach. Może ona dotyczyć ich życia w mieście lub historii z życia ich przodków. (5 pkt)

Drużyny i wolontariusze mogą się zgłaszać bezpośrednio do Bartosz Dudzik nr tel. 660001941 lub na adres e-mail familijnyszpil@gmail.com.

#pałacinspiracji #pałacdonnersmarcków #parkmiejski #siemce #siemianowicecentrum #parkpszczelnik #stawrzęsa #siemck #sck #wspolkultura #familijnyszpil

Projekt dofinansowany ze środków Siemianowickie Centrum Kultury w ramach programu Współ/kultura 2019, realizowany w ramach Akademia Liderów Społecznych, która jest zadaniem publicznym współfinansowanym ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

Partnerami imprezy są także: Sekcja Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie, Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic SMS, Związek Dużych Rodzin Trzy Plus koło Siemianowice Śląskie, Fundacja Stajnia, Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans, Radny Miasta Jan Nycz

Zgłoś nadużycie

Opublikuj komentarz

Pola oznaczone * są wymagane.

Treść komentarza jest wymagana.

Twój nick jest wymagany.