Archiwalna

FamilijnySzpil – gra miejska dla całej rodziny

Posted by
Organizator: Bartosz DudzikWiek: 0 - 100 Inne, Sportowa, Turystyczna

#FamilijnySzpil to gra terenowa, podczas której członkowie drużyn składających się z 2 do 5 członków i złożonych z przedstawicieli co najmniej dwóch pokoleń (ojciec+syn, babcia+wnuczek itd.) będą musieli wykonać zadania na 12 przygotowanych stacjach.

Stacje zostaną podzielone na 3 strefy: wiedzy, artystyczną i sportową. Do wykonania będą zadania:

I. Część artystyczna (Park Rzęsa) zadania:

1. Malowanie buziek – wszyscy członkowie drużyny muszą sobie pomalować wzajemnie buźki (wzory dowolne). (5pkt + 5pkt bonusowych za zrobienie zdjęcia i wrzucenie na media społecznościowe z #FamilijnySzpil)
2. Czarna skrzynka – jeden członek drużyny musi włożyć rękę do skrzynki i odgadnąć jaki przedmiot tam się znajduje. (5pkt)
3. Kalambury – jeden z członków drużyny losuje hasło związane z historią Siemianowic Śląskich i musi pokazać je reszcie członków, bez mówienia, w taki sposób by ci odgadli hasło. (5pkt + 5pkt bonusowych za nakręcenie filmiku z zadania i wrzucenie na media społecznościowe z #FamilijnySzpil)
4. Połączenie kropek w obrazek – każdy członek drużyny losuje jeden obrazek i musi połączyć kropki, które utworzą obrazek. (5pkt)

II. Część sportowa (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „PSZCZELNIK”) zadania:

1. Bramka – każdy z członków drużyny odda jeden strzał piłką nożną do otworów w bramce. Każdy otwór będzie miał przyporządkowaną liczbę punktów do zdobycia przy trafieniu. Punkty zostaną przyznane w zależności od łącznego wyniku drużyny. (5pkt)
2. Angry Birds – każdy członek drużyny będzie musiał oddać strzał z dużej procy do ustawionej wieży. Punkty zostaną przyznane za strącenie zielonych świnek. (5pkt)
3. Minigolf – zaliczenie wszystkich dołków podczas gry w minigolfa. Członkowie drużyny będą się zmieniać po każdym zaliczonym dołku. Każdy z członków drużyny musi zaliczyć przynajmniej jeden dołek. Punkty zostaną przyznane w zależności od łącznego czasu w jakim drużyna zaliczy zadanie. (5pkt)
4. Łuk – każdy członek drużyny będzie musiał oddać strzał z łuku do tarczy. Punkty zostaną przyznane w zależności od łącznego wyniku drużyny. (5pkt)

III. Część wiedzy (Park Miejski obok Pałacu Donnersmarcków) zadania:

1. Part pytań – członkowie drużyny będą musieli odnaleźć 5 z 20 pytań ukrytych na terenie parku i na nie odpowiedzieć. (5pkt)
2. Rozpoznawanie zdjęć – członkowie drużyny będą musieli odgadnąć 5 z 10 miejsc przedstawionych na starych zdjęciach Siemianowic Śląskich. (5pkt)
3. Film „Co ci się podoba w Siemianowicach Śląskich?” – drużyna będzie musiała nakręcić krótki film telefonem, na którym jeden lub wszyscy członkowie drużyny opowiedzą co im się najbardziej podoba w Siemianowicach Śląskich. (5pkt)
4. „Opowiedz o Siemianowicach” – członkowie drużyny będą musieli zapisać na kartce anegdotę związaną z Siemianowicach. Może ona dotyczyć ich życia w mieście lub historii z życia ich przodków. (5 pkt)

Drużyny i wolontariusze mogą się zgłaszać bezpośrednio do Bartosz Dudzik nr tel. 660001941 lub na adres e-mail familijnyszpil@gmail.com.

#pałacinspiracji #pałacdonnersmarcków #parkmiejski #siemce #siemianowicecentrum #parkpszczelnik #stawrzęsa #siemck #sck #wspolkultura #familijnyszpil

Projekt dofinansowany ze środków Siemianowickie Centrum Kultury w ramach programu Współ/kultura 2019, realizowany w ramach Akademia Liderów Społecznych, która jest zadaniem publicznym współfinansowanym ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

Partnerami imprezy są także: Sekcja Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie, Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic SMS, Związek Dużych Rodzin Trzy Plus koło Siemianowice Śląskie, Fundacja Stajnia, Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans, Radny Miasta Jan Nycz

Zgłoś nadużycie

Leave a Reply

Pola oznaczone * są wymagane.

Treść komentarza jest wymagana.

Twój nick jest wymagany.