Dłutem, pędzlem czy piórem? Wiele dróg – jeden sukces

Organizator: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Książnica Kopernikańska w ToruniuWiek: 13 - 100 Historyczna, Przygodowa, Turystyczna

Do rywalizacji o atrakcyjne nagrody zapraszamy drużyny złożone z rodzin. W sobotę, 12 września, zaproponujemy Wam dobrą i bezpieczną zabawę połączoną z lekkostrawną edukacją w formie spaceru.

Całość zwieńczy finał, na który złożą się: plenerowe animacje dla dzieci oraz ceremonia wręczenia nagród (również w plenerze). Na zwycięzców czeka 10 bonów, każdy o wartości 200 zł.
Zrealizujecie je w jednej z toruńskich galerii handlowych. Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/314539219924475/ O GRZE
Rok temu odkrywaliśmy perły toruńskiego modernizmu /gra miejska Modern(izm) Talking/, natomiast w tym roku będziemy wędrować śladami wybitnych postaci, które zapisały się w historii Torunia i Regionu. Są wśród nich: rzeźbiarz, poeta, astronom, pisarka, reżyser, podróżnik, lekarz i pedagog. Czy uda Wam się odnaleźć i poznać wszystkich bohaterów gry? Mamy szczerą nadzieję, że tak.

SKŁAD DRUŻYNY Do udziału w grze zapraszamy rodziny z dziećmi (1 lub 2 rodziców/pełnoletnich opiekunów + dzieci do 13 roku życia, od 2 do 6 osób w jednym zespole). W grze może uczestniczyć nie więcej niż 120 osób.

PRZEBIEG GRY 👉 Start gry od godz. 12.00 przed wejściem do Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Uwaga: ostatnie drużyny ruszą w trasę najpóźniej o godz. 13.00 (nie czekajcie na ostatnią chwilę!). 👉 Każda rodzina otrzyma pakiet startowy: kartę gry, długopis i kredki, a także nada nazwę swojej drużynie. 👉 Na trasie czeka na Was 6 zadań obowiązkowych, 3 dodatkowe i 3 dla najbardziej ambitnych rodzin. 👉 Kolejność wykonywania zadań dowolna. 👉 Czas udziału w grze nie będzie punktowany, każda drużyna pokona trasę we własnym tempie. 👉 Od godz. 15.00 do 16.15 – plenerowa zabawa z animatorem (spodziewajcie się atrakcyjnych upominków). 👉 Ok. godz. 16.15 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

INFORMACJE DODATKOWE 👉 Dodatkowe punkty za wyróżniający rodzinę element stroju, podkreślający pasje rodzinne. 👉 Po zakończeniu gry każda drużyna otrzyma pamiątkowy dyplom. 👉 Gra będzie realizowana z zachowaniem reżimu sanitarnego obowiązującego 12 września 2020 r.

ATRAKCJE PLENEROWEJ ZABAWY Z ANIMATOREM 👉 Zabawy fabularyzowane dla dzieci. 👉 Wyścig znanych torunian. 👉 Mini koło fortuny. 👉 Rodzinne zabawy kreatywne. 👉 Podróże Tony’ego Halika. 👉 Gra Memo XXL.