Archiwalna

// BAŚNIOWY LAS // RODZINNA GRA TERENOWA

Autor:
Organizator: Szyszka Doświadczanie Lasu z BliskaWiek: 0 - 100 Przygodowa

Zapraszamy serdecznie rodziny z dziećmi na nieodpłatną, leśną Rodzinną Grę Terenową „Baśniowy Las”!

Na trzy godziny las murckowski w Katowicach zamieni się w baśniową krainę, po której Waszymi przewodnikami będą Wróżki, Runiołki i inne Leśne Istoty, na co dzień niespotykane (a przynajmniej nie przez wszystkich 😉). Pokażą Wam zimowy las, jakiego nie znacie. Zdradzą tajemnice, które wyjawiają tylko tego jednego dnia w roku! Może nawet pozwolą Wam zajrzeć do swoich domków? Może opowiedzą swoją historię? A być może będą mieć do Was jakąś prośbę? Kto wie, co tego dnia przydarzy się Wam w Baśniowym Lesie… Na pewno będzie mnóstwo okazji do zabawy, do słuchania, wąchania i podglądania lasu!

KIM JESTEŚMY: Jesteśmy grupą Leśnych Przewodniczek i Przewodników, którzy w ramach różnych fundacji, projektów, inicjatyw zabierają do lasu dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. W tym wydarzeniu łączymy siły, by przygotować dla Was coś wyjątkowego. Tym razem zaprosimy Was do tajemniczego, baśniowego i mitycznego lasu. Chodźcie z nami przeżyć niezapomnianą przygodę!

DLACZEGO TO ROBIMY: Ponieważ chcemy przywrócić dzieciom las, a lasowi – dzieci. Chcemy, żeby dzieci i ich rodzice mieli ochotę jak najczęściej chodzić do lasu i korzystać z jego dobroczynnego wpływu na ich zdrowie i rozwój. Chcemy sprawić dzieciom i ich rodzicom radość w ten zimowy czas!

KIEDY: Sobota, 7 stycznia, godz. 11.00-14.00. Każda zapisana rodzina zostanie zaproszona na konkretną godzinę (przejście trasy dla jednej rodziny zajmie od 45 min do 1,5 godziny).

DLA KOGO: Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 3 do 11 lat. Oczywiście młodsze i starsze rodzeństwo również jest mile widziane!

GDZIE: Katowice, las murckowski (nie rezerwat). Dokładną lokalizację miejsca zbiórki ze względów organizacyjnych podamy w indywidualnej korespondencji z zainteresowanymi osobami.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ: Rodziny zainteresowane wizytą w Baśniowym Lesie prosimy o wypełnienie formularza https://forms.gle/7oqTRuDX9mmvaJCWA . W informacji zwrotnej otrzymacie mapkę miejsca zbiórki oraz dokładną godzinę, o której możecie rozpocząć przygodę. Mamy wyznaczone trzy trasy, po których będą wędrować trzy rodziny jednocześnie. Znajome rodziny mogą się zapisać wspólnie. Będziemy Was zapraszać na konkretną godzinę. Z tego też powodu nie jesteśmy w stanie zaprosić do Baśniowego Lasu zbyt dużej liczby rodzin – będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń!

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ: Przede wszystkim – ciepło się ubrać! Wysokie ciepłe buty (jest duże prawdopodobieństwo, że w poszukiwaniu Runiołków zejdziecie ze ścieżki!), rękawiczki na zmianę (będziecie dotykać lasu), czapki, szale itd. Zabierzcie termos z gorącą herbatą i jakąś przekąskę. Można również wspólnie z dziećmi zrobić w domu maskę ulubionego zwierzęcia (najlepiej żyjącego w polskich lasach) i w niej wkroczyć do Baśniowego Lasu…

ODPŁATNOŚĆ: Wydarzenie jest nieodpłatne. Również wszystkie zaangażowane w jego organizację osoby robią to nieodpłatnie. Dla dzieci, natury i …własnej i przyjemności 😊

Dzika przyroda jest dla nas ważna i chcielibyśmy w jakiś sposób ją wspomóc. Podczas wydarzenia będą obecni wolontariusze z zaprzyjaźnionej Fundacji Mysikrólik, prowadzącej Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom
https://www.mysikrolik.org/pl/
Będzie można wesprzeć ich działania.

Zapraszamy serdecznie! Nie czekajcie do ostatniej chwili na przysłanie zgłoszenia, bo liczba miejsc jest niestety ograniczona! DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Zgłoś nadużycie

Opublikuj komentarz

Pola oznaczone * są wymagane.

Treść komentarza jest wymagana.

Twój nick jest wymagany.