• Śladami Jana Papugi

  Sierpień 14, 2012 wpisał do Dotychczasowe projekty

  Już 14 lipca wszyscy żądni przygód będą mogli zaspokoić swój głód w nowej grze miejskiej! Drużyny składające z z 3-5 osób będą przemierzać miasto w poszukiwaniu specjalnych postaci bądź miejsc, gdzie czeka ich do rozwiązania zadanie tematycznie związane z postacią Jana Papugi. Drużyna, która najszybciej rozwiąże zagadki zwycięża, zasługując tym samym na wieczną chwałę oraz niemałą nagrodę pieniężną – 1200 PLN.
  Podczas najbliższej gry uczestnicy będą mieli przyjemność zapoznać się z nieco już zapomnianą postacią Jana Papugi – marynarza, podróżnika (lub jak nazywali go niektórzy „trampa”), pisarza, który przede wszystkim kochał morze oraz kontakty z ludźmi, a swoje życie postanowił związać ze Szczecinem. Gracze odwiedzą ważne dla Jana Papugi miejsca, takie jak klub 13 Muz, zapoznają się z fragmentami jego twórczości oraz dowiedzą się niejednej ciekawej rzeczy o tej barwnej postaci. Oprócz tego będą mogli nabyć podstawowe umiejętności żeglarskie oraz rozruszać szare komórki rozwiązując szyfry i zadania logiczne. W ciągu 3 godzin gry atrakcji na pewno nie zabraknie!
  Mamy nadzieję iż nasza gra będzie wspaniałym wstępem do rozpoczynających się w ten weekend Dni Odry i pokaże szczecinianom, że w naszym mieście jest wiele osób i miejsc, które warto odkryć. Wszyscy chętni mogą bezpłatnie wziąć udział w grze i powalczyć o zwycięstwo. Gra rozpocznie się o godzinie 11.00 a jej koniec przewidywany jest na godzinę 14.00.
  Więcej informacji o grze oraz informacje o zapisach można znaleźć na stronie:
  http://gajanet.pl/projekty/gra-miejska-sladami-jana-papugi/

  Aby rozgrzać się przed atrakcjami szykowanymi z okazji Dni Odry, zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej zabawy podczas naszej najnowszej gry miejskiej „Śladami Jana Papugi”. Przemierzając ulice, którymi tak chętnie przechadzał się ubrany w sandały i dunkry szczeciński pisarz-marynista oraz odwiedzając ważne dla niego i miasta miejsca, będziecie mogli spróbować zdobyć ukryte przez Jana Papugę zapiski o wielkiej wartości literackiej! Ale nie tylko wrażenia duchowe się liczą. Na wieść o możliwości odnalezienia nigdzie nie publikowanych zapisków jeden z wielbicieli zaproponował nagrodę w wysokości 1200 PLN, aby jeszcze bardziej zmotywować mieszkańców Szczecina do poszukiwań! Zbierajcie więc siły bo 14 lipca o godzienie 11:00 rozpocznie się wyjątkowa przygoda!

  GRA MIEJSKA W STRUGACH DESZCZU

  Uczestnicy sobotniej gry miejskiej „Śladami Jana Papugi” wykazali się niezwykłą determinacją i wolą walki. Do zmagań stanęła nieco ponad połowa zgłoszonych ekip. Pogoda była niemal sztormowa, co teoretycznie wpisywało się w klimat gry, jednak zdecydowanie jej nie ułatwiało. Wszystkie drużyny jak i animatorzy byli radośnie przemoknięci do suchej nitki, co nie przeszkodziło graczom w rozwiązaniu szeregu zagadek. Najszybciej z nimi poradzili sobie członkowie drużyny KILL D-MOLL, którzy na metę przybiegli straszliwie zziajani ale niewątpliwie szczęśliwi – GRATULACJE! Oprócz splendoru zwycięzców czeka na nich 1200 PLN 🙂

  A teraz czas na spojlery! Drużyny, które zaliczyły niemal wszystkie punkty mogą sprawdzić jak poradziłyby sobie z rozszyfrowaniem kodu. Instrukcja poniżej:

  Zacznij od cyfry.

  Pierwsze są pierwsze,

  drugie są drugie

  a trzecie (jeżeli są) trzecie.

  Teraz przeczytaj od tyłu.

  Litery z punktów powinny ułożyć się w adres miejsca gdzie odbył się finał.