Gra Miejska

Czym są gry miejskie?Czym są Gry Miejskie

Gry miejskie to nowy rodzaj zabawy łączący elementy happeningów ulicznych, gier zespołowych oraz gier typu RPG. Kilkuosobowe ekipy uczestników rywalizują między sobą na ulicach miasta, wykonując postawione przed nimi zadania w jak najkrótszym czasie. Niezbędne okazują się spryt, umiejętności kojarzenia miejsc i faktów oraz umiejętność pracy zespołowej. Zamieniamy miasto w ogromną planszę, gdzie nietypowa fabuła prowadzi uczestników do rozwikłania zagadki.

Czym różnią się nasze gry?

Nasze Gry Miejskie koncentrują się zwykle wokół istniejących zabytków architektonicznych, a ich tłem fabularnym są autentyczne wydarzenia z historii danego miasta. Podczas rozwiązywania zadań uczestnicy mogą odkryć w  mieście to, czego jeszcze nigdy nie zauważyli i poczuć się turystami w swoim codziennym otoczeniu. Fabuła oraz zadania danej Gry mogą być oczywiście dostosowane do indywidualnych wymagań koncentrując się na jakimś ważnym aspekcie np.: promocja ekologii czy konwencja konkretnego filmu.

Nasze gry miejskieNasze Gry Miejskie składają się zwykle z dwóch części: etapu internetowego i etapu ulicznego. Etap internetowy ma za zadanie wprowadzenie uczestników w klimat zbliżającej się Gry. Podczas tej części rozgrywki drużyny zapoznają się z materiałami historycznymi, z fabułą gry, rozwiązują pierwsze zagadki. Etap uliczny to kilkugodzinna zabawa, której elementami są różne obiekty miasta, a także postaci historyczne i fikcyjne, które w tym czasie można spotkać w zaułkach miasta. Drużyny rozpoczynają Grę w miejscu podanym przez organizatorów, otrzymując Karty Gry, potrzebne materiały oraz pierwsze wskazówki do rozwikłania tajemnicy. Etap uliczny to niezwykły wyścig po mieście, przypominający wejście w inny wymiar lub przelot wehikułem czasu. Drużyna, która pierwsza rozwiąże postawione przed uczestnikami zadania wygrywa.

Organizowane przez nas Gry Miejskie sprawiają, że można spojrzeć na miasto z zupełnie innej, ekscytującej perspektywy. Dzięki kreatywności i sprawnemu przygotowaniu wyciągamy na światło dzienne dawno zapomniane tajemnice, które skrywa każda polska miejscowość i serwujemy je uczestnikom gier w przystępny i ciekawy sposób. Nasza firma organizuje gry miejskie dla instytucji samorządowych, firm prywatnych, organizacji pozarządowych, a także osób prywatnych. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą.

Wspaniałe Gry Miejskie jako nietypowa Promocja Miasta